Dobrá rada

Chcem sa angažovať v LGBT+ aktivizme. Kde začať ?

PRIDE Košice

Pokojne sa môžeš zapojiť napríklad písaním blogov a tvorbou obsahu na sociálnych sieťach. Hlas každého LGBT+ človeka sa ráta, musí nás byť počuť a vidno aj v online svete.

Pokiaľ by si chcel aj spoznať nových ľudí a prípadne sa čosi naučiť, tak aj východné Slovensko ponúka bohaté možnosti, kde začať. Dobrovoľnícky program pre Pride Košice je dobré a bezpečné štartovacie miesto pre sebarealizáciu. Ľudia dostanú kvalitný balíček informácií a aktivít prostredníctvom neformálneho vzdelávania. Okrem vzdelávacej a realizačnej časti je benefitom aj súdržný tím, spoznanie nových ľudí z komunity, nadviazanie priateľstiev i lásky. Dobrovoľnícky program poskytuje možnosť rásť, teda posunúť sa do organizačného tímu Pride Košice a začať pôsobiť v aktivistickom prostredí. 

Ďalšou možnosťou je organizácia Saplinq. Počas celého roka organizuje či sprostredkováva rôzne typy vzdelávacích projektov a činností na Slovensku, ale aj v zahraničí. Sú to bezplatné príležitosti, kde je potrebné investovať iba svoj čas a energiu. Zvyšok sa naučíš. 😊 Odporúčam sledovať FB Saplinqu a FB Pride Košice, prihlásiť sa do newslettru, aby ti neunikla možnosť podieľať sa na zlepšení situácie v našej krajine.

trans košice
Richard Langdon, sociálny poradca PRIZMA

___

Páčil sa vám tento príspevok? Prečítajte si aj ďalšie dobré rady.  Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!