Tipy na LGBT+ podujatia

Celosvetový PRIDE už v sobotu, súčasťou je aj PRIDE Košice

Global Pride

Dúha bude v sobotu nad celou planétou. Keďže pre COVID19 museli byť zrušené a presunuté mnohé PRIDE festivaly, rozhodli sa organizátori a organizátorky spojiť sily a spraviť celosvetový online PRIDE. Ten bude v sobotu 27. júna počas celého dňa. Ide o úplne prvý globálny PRIDE. Jeho cieľom je spojiť komunity zo všetkých kútov sveta, aby spoločne oslavovali diverzitu a rovnosť a bojovali za ľudské práva v pohnutých časoch pandémie. Súčasťou budú vystúpenia a príhovory od LGBT+ ľudí a ich podporovateľov z Afriky, Európy, Ázie, Oceánie, Severnej a Južnej Ameriky. Dokopy sa pridalo vyše 500 PRIDE festivalov z 91 krajín. Sme veľmi radi, že aj PRIDE Košice môže byť súčasťou tohto celosvetového podujatia. Aj Košice budú v sobotu dúhové.

Aby vám nič neuniklo, sledujte na Facebooku Global PRIDE 2020. Celodenný livestream s bohatým program môžete vidieť na webstránke podujatia. Spievať budú napríklad Kesha, Natasha Bedingfield, Melanie C či Pussy Riot. Príhovory budú mať napríklad kanadský premiér Justin Trudeau, rakúsky prezident Alexander van der Bellen alebo americký kandidát na prezidenta Joe Biden. „Global PRIDE je vízia. Toto hnutie je našou odpoveďou na krízu okolo COVID19. Začali sme to organizovať so zopár ľuďmi a dnes je z toho neuveriteľný event s vyše 500 LGBT+ organizáciami,“ vysvetlil J Andrew Baker z organizátorského tímu.

________

Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!