Dobrá rada

Mám už cez 40 rokov a ešte len teraz zvažujem coming-out. Kde mám začať?

Coming out

Coming-out ako taký je veľmi individuálnym procesom. Každý a každá z nás ho prežíva inak. Časové obdobie, vek, odlišné životné situácie sú podstatné faktory, vďaka ktorým si môžeme pomenovať naše potreby. Jednoducho povedané, to, čo funguje jednému, nemusí fungovať druhej.

Utriedenie si myšlienok je fajn začiatok. Príprava a trénovanie si rôznych scenárov vám môžu dodať väčší pocit pohodlia. Skúste si usporiadať rebríček najľahších a najťažších oblastí autovania. Podobne to môžete urobiť aj s ľuďmi. Zdôverte sa najskôr osobe, u ktorej máte istotu podpory a porozumenia. Obklopte sa „spojencami“. U tých, ktorých nemáte takú istotu, otestujte najprv ich reakcie na nejakom príklade (film, kniha, reportáž, podcast…). Nezabúdajte na to, že sa nemusíte vždy a každému autovať. Je to vaše rozhodnutie, nie povinnosť. Bezpečie je prvoradé.        

trans košice
Richard Langdon, sociálny poradca PRIZMA

___

Úvodné ilustračné foto: Pixabay

Páčil sa vám tento príspevok? Prečítajte si aj ďalšie dobré rady.  Ak by ste nás chceli podporiť pri písaní ďalších článkov, tak môžete prispieť cez Darujme.sk.

PS: Zdieľajte, prosím, naše články medzi svojimi priateľmi a priateľkami na Facebooku a pomôžte nám šíriť dobré správy z LGBT+ sveta. Ďakujeme!